Günümüzde evlerimizdeki birçok cihaz akıllı hale gelmiş durumda. Fakat televizyondan youtube nasıl girilir bilmiyorsanız televizyonun en önemli özelliklerinden birisinden mahrum kalmışsınız demektir.

Bende bu yazımda sizler için televizyondan youtube nasıl açılır, evdeki televizyondan youtube bağlanma nasıl olur onu anlatacağım.

Yazımıza geçmeden çok sorulan bir soruya cevap verelim bu yazımızda bahsedeceğimiz televizyon modeli, örnek olarak Philips televizyon youtube nasıl açılır gibi tek bir modele odaklanmamaktadır.

Eğer siz Vestel televizyon youtube nasıl açılır diye merak ediyorsanız da bu yazı sizin için yeterli olacaktır bunun yanında Sunny televizyon youtube nasıl açılır diye merak ediyorsanız da aradığınız cevabı bu yazımızda bulabiliceksiniz.

Göz Atın; Stremio Nedir ve Nasıl Kullanılır ? Netflix Dizi ve Filmlerini Ücretsiz İzleme

Televizyondan Youtube’a Nasıl Girilir

Genel olarak her televizyonda ortak giriş şekilleri olsa da bazen farklılıklar olabiliyor ama genel olarak menü kısmından youtube uygulamasına tıklayarak giriş yapabiliyorsunuz. Eğer akıllı televizyonunuz da youtube uygulaması yoksa ve sizde televizyona youtube nasıl indirilir bilmiyorsanız televizyonunuzda bulunan tarayıcı ile youtube’a girebilirsiniz.

Eğer normal şartlarda bütün akıllı televizyonlar için geçerli olan bu iki yöntemle televizyondan youtube’a girme işlemini gerçekleştiremediyseniz aşağıda bulunan maddelere göz atarak televizyonun sorununu çözebilirsiniz.

Öncelikle televizyon modelinizin smart tv olduğundan emin olun, eğer televizyonunuz smart tv değilse televizyondan youtube’a nasıl bağlanılır sorusunu sormanız pek mümkün değil bunun için harici aparat almanız gerekecektir.

Bu aparatı aldıktan sonra televizyondan youtube açma ve televizyondan youtube izleme şansınız olacaktır. Fakat bu aparatı aldıktan sonra eğer içerisinde youtube yüklü bir şekilde gelmiyorsa televizyona youtube nasıl indirilir diye sorabilirsiniz. Bu apartlar genel olarak Android işletim sistemi ile geldikleri için Play Store üzerinden youtube uygulamasını indirebilirsiniz.

Eğer hiç youtube yüklemeden izlemek istiyorum derseniz telefonunuzda yüklü olan youtube uygulaması ile youtube televizyona yanstıma yapabilirsiniz.

Ben sizin televizyon modelinizin smart tv olduğunu varsayıyorum ve devam ediyorum.

Televizyon İnternete Bağlımı Kontrol Edin

Akıllı televizyonunuzun ayarlar kısmından bağlantılara girerek evdeki wifi ağına bağlı mı değil mi kontrol edin ve bağlı değilse bağlayın ve televizyondan youtube’a girmeyi tekrar deneyin.

DNS Hatası Olabilir

Televizyonunuzdan youtube açmadan önce televizyonunuzun tarayıcısına girip tarayıcı üzerinden televizyon ile youtube’a girmeyi deneyin.

Eğer sorunsuz bir şekilde youtube açılır ve çalışırsa televizyondan youtube silme işlemini yapıp tekrar kurmayı deneyin. (bazı modeller için geçerli)

Youtube Uygulamasının Güncellemelerini Kontrol Edin

Televizyonunuz’da yüklü olan youtube uygulamasının güncellemelerini kontrol edip tekrar giriş yapmayı deneyin.

Televizyon Ayarlarını Komple Sıfırlayın

Eğer yukarıdaki yöntemlerin hiçbirisi başarılı olmadı ise son çare olarak televizyonun ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bu yöntemi yapmadan önce google’da televizyondan youtube nasıl açılır beko yada televizyondan youtube nasıl açılır arçelik gibi aramalar yaparak direk kendi modelinize uygun çözüm yolunu bulabilirsiniz.

Göz Atın; Stremio Nedir ve Nasıl Kullanılır ? Netflix Dizi ve Filmlerini Ücretsiz İzleme

Aklınıza takılan kısımları yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz en kısa sürede dönüş yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Youtube TV hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın