Ferrari araçlara olan merakı ile tanınan ünlü YouTuber Ratarossa kısa bir zaman önce Saddam Hüseyin’in oğlu Uday Hüseyin’e ait olan Ferrari F40’ı bulmak için bir kampanya başlatmıştı.

YouTuber Ratarossa’nın başlattığı bu kampanya sonrasında kayıp araba Ferrari F40 tekrar medyanın gündemine düşerek konuşulmaya başlandı.

Olaydan birkaç gün önce araç gündeme gelince aracı daha önce gören ve tekrar görmüş olan bir fotoğrafçı ise otomobil hakkında tüm bildiklerini anlattı.

İddialara Göre Uday Hüseyin’in Otomobil Koleksiyonunda 1000’e Yakın Araç Vardı !

Uday Hüseyin’in önemli bir araba koleksiyonuna sahip olduğu birçok kişi tarafından bilinmekteydi hatta bu konu hakkında bazı kaynaklar Uday Hüseyin’in 1000’e yakın koleksiyonluk aracı olduğunu iddia ediyorlardı.

ABD‘nin Irak‘ı işgal etmesi sonrasında Saddam Hüseyin’in talimatı ile oğlu Uday Hüseyin‘in araç koleksiyonundaki tüm araçlar yakıldı.

Daha sonra ortaya çıkan fotoğraf ile bu araçlardan birisi olan Ferrari F40’ın yakılmadan sağ kurtarıldığını ve bir yerlerde olduğu farkedildi.

YouTuber Ratarossa Aracın Yeni Sahibine Ulaştı !

Ferrari F40‘ı almak için başlattığı kampanya ile aracın izlerini süren YouTuber’a Gas Monkey Garage’dan Chris “Big Chris” Smith, ulaşarak aracı 2016 yılında bulduklarını ve şu anki sahibine ulaşabiliceklerini söyledi.

Fakat aracın yeni sahibi Ferrari F40 için 1 Milyon 150 Bin Dolar isteyince YouTuber Ratarossa aracı almaktan vazgeçerek bu araç için başladığı maceranın sonuna gelmiş oldu.

Ferrari F40’ı Fotoğraflayan Mazar Amin Aracı Görmek İçin Yaşadığı Maceraları Motor1’e Anlattı

Fotoğrafçı Mazar Amin 2015 yılında memleketi Erbil‘e ailesinin yanına ziyarete gittiğinde meşhur otomobil Ferrari F40‘ın bir fotoğrafını gördü.

Otomobilin şehirde olduğunu anlayan Mazar Amin ve babası aracı görmeye karar verip atölye’ye gittiler fakat gittiklerinde Ferrari F40‘ı sahibinin başka bir yere götürdüğünü ve kimseye sölemediklerini öğrendiler.

Daha sonra sıkı ısrarları sonucunda atölye sahibi aracılığıyla aracın sahibi ile iletişime geçen Amin, aracın sahibi ile bir buluşma ayarlamayı başardı.

Fakat ne Mazar Amin nede babası tahmin ettikleri bir buluşma ile karşılaşmadılar. Fotoğrafçı Amin ve babası aracının sahibinin verdikleri adrese gittiler fakat aracın sahibinin verdiği adres bir evin adresi değil bir kafenin adresiydi.

Oturdukları kafede otomobil’in sahibini bekleyen Mazar Amin ve babası bir süre sonra oturdukları kafenin önüne bir kaç tane Toyota Land Cruiser araç geldiğini ve araçtan inen adamların elinde kalaşnikof silah olduğunu belirtti.

Araçlardan inen silahlı adamlar Amin ve babasının yanına gelip otomobili görmek için bekleyenlerin onlar olup ormadığını sorduktan sonra olumlu yanıt alınca gelen araçlarla birlikte Ferrari F40‘ı görmek için eve doğru yola çıktılar.

Eve vardıklarında birçok silahlı adam tarafından korunan bir eve ulaşan Amin ve babası giyim tarzı sebebiyle AL Capone çok benzeyen aracın sahibi ile tanıştıklarını ve Ferrari F40‘ı görmek için depoya indiklerini belirtti.

Depoya inen Amin Ferrari F40‘ı ilk gördüğü anı şöyle anlattı : “Büyük depoda birkaç araç vardı ve araçların ortasında Ferrari F40 duruyordu. Aracı ilk gördüğüm anda aklıma gelen şey aracın aslında çok alçak ve küçük göründüğüydü.  Aklıma gelen ikinci şey ise bu aracın lastiklerinin kesinlikle değiştirilmesi gerektiğiydi” dedi.

Depodaki aracın fotoğraflarını çeken Mazar Amin aracın çürümeye terk edildiğini ve aracı görünce üzüldüğünü dile getirdi.

Ferrari F40‘ın yeni sahibi ile konuşma fırsatı bulan Mazar Amin sahibinin arabayı nasıl aldığını söylemediğini fakat arabayı tamir ettirmek isterken yaşadığı bazı olayları anlattığını söyledi.

Otomobilin sahibi aracı ilk aldığı zaman servis için Türkiye‘ye gönderdiğini ve daha sonra Türkiye‘de aracın Saddam Hüseyin‘in oğlu Uday Hüseyin‘e ait olduğunu öğrendiklerini ve aracı tekrar geri göndermek istemediklerini söyledi.

Daha sonra uğraşlar sonucunda arabayı geri alan aracın sahibi aracın bazı parçalarının eksik olduğunu belirtti.

Kayıp Ferrari F40‘ın sahibini bulan Mazar Amin ve babası aracın sahibinden satın almak istediklerini belirtti ve Ferrari F40‘ın sahibi bunun için 300 Bin Dolar istedi fakat Amin ve babası İsveçte yaşadıkları için bu aracıda oraya götürmenin onlar için sıkıntı olacağını düşündüklerinden otomobili satın almaktan vazgeçti.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan haberler sonucunda aracın fotoğraflarını çekmek için otomobilin sahibi ile yeniden iletişime geçen Mazar Amin aracın yeni fotoğraflarını ve yaşadıklarını Motor1 ekibi ile paylaştı.

Her ne kadar otomobil bulunmuş dahi olsa bile hikayede hala bir bilinmeyen gizli kalmış olaylar mevcut.

Birçok insan aracın ilk zamanlarda yakılma emrinden nasıl kaçabildiğini ve şu anki sahibine nasıl ulaştığını merak ediyor.

Sizde olay hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın