Hali hazırda dünyanın en popüler dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye pazarında Türk yapımı içeriklere önem veriyor.

Bu zamana kadar Atiye ve Hakan Muhafız gibi iki farklı Türk yapımı diziyi bünyesine dahil ederk beğeni toplamıştı. Özellikle de geçtiğimiz aylarda ilk sezonu yayınlanan Atiye ilk Netflix dizisi Hakan Muhafıza göre çok daha fazla beğenildi.

Meriç Acemi tarafından kaleme alınan Aşk 101’in konusu 1998 yılında geçiyor. Dizi içerisinde hepsinin ayrı sorunları olan ve bu sorunlar ile boğuşan bir grup gencin hikayesini izleyeceğiz. Bu genç topluluğu kurdukları arkadaşlık ilişkilerinden güç alacaklar ve durumu daha da ileriye götürüp öğretmenlerinin de aşk hikayelerine dahil olacaklar ve bu olaylar bu gençleri derinden etkileyecek.

Aşk 101’in Yayınlanan Afişi

Netflix bu yapımında son yıllarda bi hayli popüler olan isimleri bir araya topluyor.  Öyle ki bu dizide Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz, Kaan Urgancıoğlu, Mert Yazıcıoğlu, İpek Filiz Yazıcı ve Selahattin Paşalı gibi isimleri göreceğiz. Netflix, yeni Türk dizisiyle ülkemizdeki özellikle de genç abonelerini kendisine bağlayacak bir yapımı hedeflemiş gibi görünüyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer oturuyor. Yorulmazer, kendisini Arka Sıradakiler ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde kendini gösterme imkanı bulurken sinemaseverler, Ahmet Katıksız’ı ise Şampiyon isimli film ile tanında.

24 Nisan’da Yayınlanacak Aşk 101’in Fragmanı

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın