Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü dünyanın üçte birini eve hapsetti. Durum böle olunca insanlar evde daha eğlenceli vakit geçirmek için farklı şeylere yönelir oldu. Tabi bu şeylerin en başında şüphesiz Netflix üzerinden dizi film izlemek geliyor. İşte bu yazımızda sizler için insanların karantina günleri boyunca en çok izlediği 10 Netflix dizisine bakacağız.

Yayın arama motoru Reelgood, mart ayında 2 milyon kullanıcısının yaptığı aramalara göre en çok ilgi gören Netflix serilerini belirledi. Arama motoru ağırlıklı olarak ABD’li kullanıcıları çekse de listede Avrupa yapımlarının başarısı da göze çarpıyor. 

1.Love is Blind

Listenin ilk başında Love ıs Blınd adlı bir realite programı yer alıyor. Şubat ayının sonunda Netflix‘e gelen program oldukça konuşulan bir ay geçirdi. Bu durumun asıl sebebi olarak klasik televizyonlarda yer alan unutulmuş isimlerin yerine daha sempati duyulabilir karakterlerin programda yer alması gösterildi.

2. Elite

Listenin ikinci sırasında ise ülkemizde de büyük bir ilgi gören Elite yer alıyor. İspanyol yapımı gençlik dizisi olan Elite, özel bir okulda okuyan bir grup arkadaşın sınıftan birinin ölmesi sonucu karmaşıklaşan hikayesini anlatıyor.

3. Crash Landing on You

Güney Koreli bir kadın ile Kuzey Koreli bir erkeğin arasındaki aşk hikayesini konu alan Kore yapımı dizi karantina günlerinde en çok izlenenler arasında üçüncü sırada yer alıyor.

4.Sex Education

2019 Yılında ilk sezonu yayılanan dizinin geçtiğimiz aylarda ikinci sezonu yayınlanmıştı. Annesi ve babası sayesinde seks konusunda bilgili olan Otisin maceralarını konu alan dizi listemizde dördüncü sıraya yerleşti.

5.Stranger Things

Bir gece ansızın kaybolan arkadaşını arayan bir grup genç ve ona yardım eden insanları konu alan Amerikan yapımı bir Bilim Kurgu dizisi olan Stranger Things bu listede olmazsa olmazlardan birisi.

6. I Am Not Okay with This

TEOTFW dizisinin yaratıcılarının elinden çıkan dizi 26 Şubatta izleyici ile buluştu ve güzel bir geri dönüş alarak çok izlenmeyi başardı. 15 yaşında telekinetik güçlere sahip en iyi arkadaşına aşık bir kızın hayatını konu alıyor.

7. The Trials of Gabriel Fernandez

Bir çocuğun annesinin sevgilisi tarafından vahşice öldürülmesini konu alan bu Netflix yapımı da izleyiciler tarafından sevilip çok izlenerek listemizde yer edindi.

8. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness – Review | Netflix Docu-series

Yaşanmış hikayeleri konu alan suç belgeseli Tiger King son günlerde insanların çokca izlediği ve tuhaflığı ile insanları ekran başına kitlemeyi başaran bi dizi oldu.

9. La Casa De Papel ( Money Heist )

Geçtiğimiz hafta 4. Sezonu çıkan La Casa De Papel listemizde tabiki en çok izlenenler arasında bulunuyor. İspanyol yapımı olan bu dizi hayatın sillesini yemiş bir ekibin İspanya Kraliyet Darphanesini ele geçirmesini ve devamında yaşanan olayları keyifli ve sürekleyici bir şekilde ele alıyor.

10.Better Call Saul

Breaking Bad öncesini anlatan bir temaya sahip, dizinin tüm kurgu ve senaryosunu oluşturan karakterlerin önceki hayatlarını ele alan bir drama.

Bu yazımızda son dönemlerde en çok izlenen 10 Netflix dizisini derledik peki bu listeden sizin en sevdiğiniz diziler hangileri yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın