2009 yılında İsveçli bir geliştirici tarafından 1 haftada yazılıp halka açık sürümle yayınlanan Minecraft forumlarda paylaşılarak dikkatleri yoğun bir şekilde üzerine çekmeyi başarmıştı.

Daha sonra 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan oyun, 2014 yılında Microsoft tarafından 2.5 Milyar $ karşılığında satın alındı. Oyun 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak büyük bir rekora imza attı ve dünya tarihinin en çok satan oyunu oldu.

10 yıldan uzun süredir hayatımızda olan Minecraft, aradan geçen uzun zamandan sonra karşımıza bambaşka bir şekilde karşımıza çıkmak için hazırlanıyor.

Microsoft’un sahibi olduğu Xbox Game Studios çatısı altında faaliyet gösteren Mojang ve ekran kartı üreticisi NVIDIA, Minecraft’a gerçek zamanlı ışın izleme (RTX) özelliği kazandırmak için ortaklık kurmuşlardı.

RTX teknoloji ile neredeyse baştan aşşağı değişen oyundan yeni görüntüler paylaşan NVIDIA, Minecraft‘ın aslında ufak bir dokunuşla nasıl büyüleyici bir oyuna dönüştüğünü göstermek istiyor.

Hemen aşağıda gördüğünüz ekran görüntülerindeki dünyalar, Razzleberries, BlockWorks ve GeminiTay tarafından tasarlandı.

Of Temples and Totems – RTX

GeminiTay tarafından tasarlanan Crystal Palace – RTX, çok başarılı bi şekilde inşa edilmiş, bu haritanın ana teması ise hayatta kalma. Pencerelerden içeri doğru sızan gün ışığı ve gerçek zamanlı gölge örnekleri gerçekten büyüleyici bir atmosfer yaratıyor.

Crystal Palace – RTX

BlockWorks imzasını taşıyan Imagination Island RTX haritası ise her biri gerçek zamanlı ışın izleme ( RTX ) unsuruna göre yapılmış dört ayrı ülkeye ev sahipliği yapan tamamen keşfedilebilir bir tema parkı olarak karşımıza çıkıyor. Gizli mesajlarla dolu bir dünya ile karşımıza çıkan Imagination Island, oyunculara gerçekten çok keyifli bir deneyim vadediyor.

Island – RTX

RTX Destekli Minecraft’dan Paylaşılan Yeni Oyun İçi Görüntüleri

NVIDIA Tarafından Paylaşılan Minecraft RTX ON / OFF Videosu ;

Peki siz yeni çıkacak olan bu sürüm hakkında ne düşünüyorsunuz yorumlarda belirtin.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın