Özellikle pandeminin de etkisi ile daha yoğun kullanmaya başladığımız birçok platform da e-posta adreslerimiz ve şifrelerimiz mevcut. Hatta kayıtlı tutulan bu veriler sadece e-postalarımız ve şifrelerimizden ibaret değil. Online ödeme yöntemi olan çoğu sitede banka kartı bilgilerimiz de kayıtlı. Bu durum da yapılan bir saldırıda da hepimiz, acaba benim verilerim çalındı mı ? Sorusunun cevabını merak ediyoruz ve bilgilerimizin çalınıp çalınmadığını öğrenmek istiyoruz.

10 Soruda Sana En Uygun Akıllı Telefon Markasını Bulalım

İşte bu yazımıza konu olan bu web sitesi, bilgilerinizin daha önce çalınıp çalınmadığını yada bilgilerinizin hackerlar tarafından ele geçirilip geçirilmediğini gösteriyor.

Bu internet sitesinin kurucusu ise Microsoft’un En Değerli Profesyonel ödülünü kazananlar arasında bulunan Microsoft’un Bölge Müdürü Troy Hunt.

Bu faydalı web sitesi, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve kullandığınız şifrenizin daha önce herhangi bir saldırı sonucu ele geçirilip geçirilmediğini gösteriyor. Hatta site bununla kalmayıp, örneğin e-posta adresinizin ne zaman ve hangi platforma yapılan saldırı sonucunda ele geçirildiğinin bilgisinide sizinle paylaşıyor.

Site Nasıl Kullanılır ?

  • Öncelikle aşağıda paylaştığımız bağlantı üzerinden web sitesine gidin.
  • Daha sonra açılan ekrandaki kutucuğa telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin.
  • Sorgulamak istediğiniz bilgiyi girdikten sonra ‘pwned?’ butonuna tıklayarak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Sorgulama Sitesine Ulaşabilirsiniz !

Telefon ve e-posta Sorgusu İçin Buraya

Şifre Sorgulaması İçin Buraya Tıklayın

Bu zamana kadar paylaştığımız birbirinden faydalı ve ilginç sitelerin tamamına göz atmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli !

Bu web sitesini ziyaret ettikten sonra düşüncelerinizi yorumlardan bizlerle paylaşmayı unutmayın…

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın