Güzellik ve çirkinlik kavramları tabiki kişiden kişiye değişiklik gösterilebilir. Size güzel gelen birisi başkasına güzel gelmeyebilir. Fakat yıllardır insanlar güzelliği sabit bir kavrama oluşturmaya çalışmışlardır.

Bunlar bazen ressamlar olmuş, bazen de matematik ile güzelliği birleştiren insanlar olmuş. Günümüzde ise güzellik kavramını netleştirmek için oldukça yaygın bir yöntem olan ‘Altın Oran’ ölçümü kullanılmakta.

> Göz Atın; Yüzünüzü Saniyeler İçerisinde Zombiye Dönüştüren İlginç Site

Bir estetik cerrah doktoru tarafından hazırlanan listeye göre, altın oranla dünyanın en güzel kadınları listesi oluşturulmuştur. Bu listede dünyanın en güzel kadını konumunu Bella Hadid kapmışken 2. ve 3. sırada ise sırasıyla Beyonce ve Amber Heard yer almaktadır.

Bu yazımıza konu olan web sitesi prettyscale, yapay zeka, altın oran ve simetriyi kullanarak sizin yüzde kaç güzel olduğunuzu hesaplamakta.

Eğer sizde yüzde kaç güzelim ? yada altın oran nasıl hesaplanır ? diye merak ediyorsanız bu web sitesi üzerinden hem yüzde kaç güzel olduğunuzu hemde altın oranınızı hesaplayarak sonucu öğrenebilirsiniz.

PrettyScale Sitesine Ulaşmak İçin Buraya Tıklayın

Eğer daha önce bu hazırladığımız bu web sitesine benzer birçok ilginç siteye göz atmak isterseniz buradaki bağlantıya tıklayarak tüm ilginç web sitelerine ulaşabilirsiniz.

>Göz Atın; Ölmüş Kişilerin Fotoğraflarını Canlandırabileceğiniz Site !

Bu ilginç siteyi deneyimledikten sonra düşüncelerinizi yorumlardan bizlerle paylaşmayı unutmayın…

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın