Popüler Twitch yayıncısı Alinity yani Alinity Devine geçtiğimiz günlerde Twitch yayınında yaşadığı bir kaza sebebi ile bir anda gündem oldu.

30 yaşındaki yayıncı Alinity, yaptığı Just Dance yayınında karnına koyduğu yastığı göstermek isterken yanlışlıkla göğsü açılınca adeta şok geçirdi.

Alinity kazadan sonra anın şoku ile olay anının görüntülerini kanalından hemen kaldırmıştı fakat ne kadar uğraşsa dahi olay bir anda yayılmıştı ve tüm insanlar onu paylaşmaya başlamıştı.

Olayın ardından Twitch bu olay hakkında kendi yayın kurallarını ters düştüğü belirtelerek yayıncıyı banladı.

Olay ilk olduğu anda Twitch tarafından ceza almayan Alinity kullanıcıların şikayetleri ve tepkileri sonucunda bu olaydan rahatsız olduklarını söyleyip daha da fazla şikayet alınca aradan kısa bir süre geçmesi sonucu yayıncıyı banlandı.

Aslında bu olay yayıncının ilk olayı değildi bu olaydan önce buna benzer olaylar hatta evcil hayvanlara kötü davranmak kedisine alkol içirmek gibi bir sürü şikayet almıştı bütün bu olayların sonu ise ban ile bitti.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Alinity durumdan pek rahatsız olmamış gibi duran bir açıklama videosu paylaştı.

“Tebrikler”

Yaptığı açıklamada Twitch banlanmasını kutlayan Alinity mesajında“Ceza alıyorum Evet! Çok çalışmamız sonunda karşılığını verdi, iyi iş beyler” ifadesi yer aldı.

Ünlü yayıncının hesabına şuanda erişilemiyor hesap askıya alınmış durumda ve Twitch tarafından verilen bu cezanın ne kadar süreceği ise yada kanalının tekrar açılıp açılmayacağı ise bilinmiyor.

Kaza Anının Videosu ;

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın