Dün akşam Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısından sonra açıklama yapan Fahrettin Koca, koronavirüs vakalarının ülkemizdeki dağılımına göre önemli bilgiler verdi. Bu bilgilerden biriside ülkemizdeki vakaların yaşa ve cinsiyete göre dağılımı oldu.

Yaşın koronavirüs karşısında kesin bir güvence olmadığını bu zamana kadar bir çok bilim insanı tarafından tekrar edildi. Fahrettin Koca’nın açıkladığı tablolarda bu olayı bir kez daha doğrulamış oldu.

Ülkemizde koronavirüs’e en çok yakalanan kesimin 20 yaş ile 65 yaş arasında olması da dikkat çekti.

Vakaların Yaş ve Cinsiyete Göre Dağılımı

Ülkemizdeki koronavirüs vaka tablosuna baktığımızda virüse en çok yakalanan yaş aralığının 25 ila 30 genel olarak da 20 yaş ila 60 arasında çıkış ve düşüş yaşadığı gözlemleniyor. Ayrıca vakaların cinsiyete göre dağılımına da bakarsak kadınlara göre erkeklerde daha fazla vaka olduğunu görüyoruz.

Vefatların Yaşa ve Cinsiyete Göre Dağılımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın dün akşam açıkladığı son verilerle birlikte ülkemizdeki vaka sayısının 725‘e yükseldiğini öğrenmiştik. Vefatların yaşa oranına baktığımızda 45 yaş ve üstünde ciddi bir artış gözüküyor ayrıca vefat edenlerin cinsiyetine oranına baktığımızda da erkeklerin burda çok daha fazla olduğunu görüyoruz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın