Dünyanın en büyük çevrimiçi oyun kütüphanesi Steam içerisinde birçok kategoride içerik barındırmakta. Ek olarak alınabilen genişleme paketleri ve bunların yanı sıra kitap film müzik gibi içerikleride bulunan Steam oldukça büyük bir kütüphane.

Peki içerisinde bunca oyun ve içerik bulunan Steam’deki tüm içerikleri satın almanın bedeli ne kadar olabilir daha önce düşünmüşmüydünüz ?

Tabi ki bu sorunun cevabı aynı zamanda Steam’in de ne kadar geniş çaplı bir kütüphane olduğunu da gözler önüne seriyor. Steam’de bulunan bu içeriklerin tamamının fiyatı bir çoğunuzun düşündüğünden çok daha fazla.

Steam diğer birçok platforma nazaran oyuncular ve oyunlar hakkındaki tüm verilerini herkese açık bir şekilde sunuyor. Buradaki verileri alıp bir blog sayfası kuran Chenggang Wang adlı bir kişi her gün eklenen yeni içerikler ile Steam’de bulunan içeriklerin toplam fiyatını blogun da paylaşıyor.

Buy All Steam Games (Tüm Steam Oyunlarını Satın Al) adlı bu blog üzerindeki verilere bakarsak Steam’deki tüm içeriklerin güncel fiyatı toplam 523,940,86 dolar (yaklaşık 3 milyon 930 bin TL) tabi bu içeriklerin fiyatları indirimler baz alınarak hesaplanıyor.

Göz Atın; Zonguldak’ta Bir Koronavirüs Hastasının Ölmeden Önce Arkadaşına Attığı Son Mesaj Yürekleri Dağladı

Eğer Steam’deki bu içeriklerin indirimsiz fiyatlarını bu listeye katarsak toplam fiyat 536,568,08 dolar yani yaklaşık 4 milyon türk lirası ediyor.

Chenggang Wang tarafından oluşturulan bu blog ile 2017 tarihinden günümüze kadar Steam’deki ürünlerin fiyat değişimlerini inceleyebiliyorsunuz.

Özellikle indirim günlerinde Steam’deki ürünlerin toplam fiyatının 500 bin dolar seviyelerinden 300 bin dolar seviyelerine düştüğü rahatlıkla görülebiliyor.

Göz Atın; Türkiye’deki Koronovirüs Vakaları ile Vefatlarının Yaşa ve Cinsiyete Göre Dağılımı

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın