Bir çoğumuzun ilk basit şekilde “Photoshop” yapmaya başladığı Paint programı yenilerek Paint 3D olarak karşımıza çıktı fakat bu programın asıl amacı nedir neler yapılabilir nasıl indirilebilir Paint 3D windows 7’de nasıl kullanılır gibi akılda bir sürü soru oluşmuş durumda.

İsterseniz bu soruların cevabına geçmeden önce yenilenmiş olan Paint uygulamasının tarihine kısa bir göz atalım.

Microsoft Paint’e Ne Oldu ?

Windows 1.0‘dan günümüze kadar her Windows sürümüne dahil edilen grafik editörü ilk olarak 1985‘te piyasaya sürülmüştür.

Hali hazırda hala Windows 10‘dan kaldırılmamış olan Paint uygulamasını yenilenmiş Paint 3D uygulaması ile beraber kullanılması şuanlık mümkün fakat yakın bir zamanda Microsoft tarafından programın Windows 10‘dan  kaldırılması da olası bir ihtimal olarak düşünülüyor.

Paint 3D Nedir ?

Aslında bildiğimiz o ilk Paint‘e benzer olarak temel işlevleri yapmamızı sağlayan bir uygulama fakat bunun dışında asıl olayı ücretsiz bir şekilde 3D modelleme yapabiliyor olmanız.

paint 3d nedir ve nasıl kullanılır

Tabi ben 3D modelleme için kullanmak istemiyorum dersenizde yenilenen arayüzü ile ve her Windows 10 cihazda gelmesi sebebiyle basit fotoğraf düzenleme işleri için bile çok kullanışlı bir uygulama olduğunu da belirtelim.

Bu arada şunu da belirtelim bu program hakkında en çok sorulan sorulardan birisi ise Paint 3D nasıl indirilir bu program indirilmiyor direk Windows 10 cihazların içinde yüklü bir şekilde geliyor eğer Windows 8 veya daha eski bir Windows sürümüne sahipseniz yeni sürüme geçerek yenilenmiş Paint’i deneyimleyebilirsiniz.

Eğer Microsoft’un Resmi Paint 3D sayfasına göz atmak istersenizde Buraya Tıklamanız yeterli.

Paint 3D Nasıl Kullanılır ?

Uygulamanın sıradan özelliklerine geçmeden 3D olan tarafından biraz bahsedelim.

paint 3d nasıl kullanılır

Tabiki bu 3D modelleme dediğimiz profosyenel anlamda bir modelleme değil eğer bu tarz şeylere merakınız varsa başlangıç olarak bu uygulama ile birşeyler karalayabilirsiniz.

Uygulamanın içinde hali hazırda şablon olarak bazı 3D modeller geliyor zaten bunun dışında eğer sizde isterseniz kendiniz sıfırdan yeni şeylerde çizebiliyorsunuz.

Bu şablonlar yeterli olmazsa da internette paylaşılan diğer örnekleri indirerek projenize ekleyebilme şansınızın olduğunu da belirtelim.

3D Hariç Neler Yapılabilir ?

Sıradan Fotoğraf Düzenleme Araçları

  • Fotoğraf Kırpma
  • Fotoğraf Kesme
  • Fotoğraf Üzerine Yazı Ekleme
  • Fotoğraf’dan bir kısmı çıkarma
  • Basit Işık Ayarları

Yukarıda saydığımız klasik her fotoğraf düzenleme araçlarına uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunların haricinde eğer 3D modelleme tarzında şeylere merakınız varsa da herhangi bir indirme yapmadan program satın almadan bu uygulamayı kullanarak alıştırmalar yapabilirsiniz.

Paint 3D hakkında aklınıza takılanlarıda yorum bölümünden sorabilirsiniz en kısa sürede dönüş yapıyorum.

Ayrıca Netflix dizilerini ücretsiz izlemenize olanak sağlayan Stremio uygulamasının nasıl kullanıldığını anlattığım yazıma da Buraya Tıklayarak gidebilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın