Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünya olarak evlerde olduğumuz şu günlerde sizlerin eğlenceli vakit geçirmesi için ilginç siteler, film dizi listeleri ve ilginç hikayeler hazırlamaya devam ediyoruz.

Yazımızın sonunda bu tarz içeriklere ulaşabiliceğiniz bir liste bırakacağız onada göz atmayı unutmayın.

Bugünkü yazımızın konusu olan ilginç site Drive & Listen size oturduğunuz yerden dünyadaki bir çok şehirde araba ile tur atmanıza olanak sunuyor.

Bu tarz şeyler için elbetteki Google Earth gibi farklı kaynaklar var fakat bu siteyi onlardan ayıran şey araba içinde geziyor olmanız.

Bunun yanı sıra sadece araba içinde şehir turu yapmıyorsunuz o şehrin o anki radyo yayınıda dinleyebiliyorsunuz.

İçerisinde Amerika, Asya ve Avrupa‘daki birçok popüler şehrin yer aldığı bu platformda tek bir tık ile dünyanın bi ucundan bi ucuna gidebilirsiniz.

Ayrıca platformda Türkiye‘den İstanbul, Antalya ve İzmir gibi 3 il bulunmakta bu illeride araba ile dolaşabilir ve radyo yayınlarını dinleyebilirsiniz.

Sitenin Çalışma Mantığı Nedir Nasıl Çalışır ?

İçerisinde New York, Barcelona, Miami, Berlin, İstanbul, Londra ve Madrid gibi toplamda 40 şehirden fazla seçeneğin bulunduğu bu platform tamamen ücretsiz.

Görüntüler sizi gezdiren otomobilin ön camına yerleştirilen bir kamera ile çekiliyor ve bu sayede siz görüntüleri izlerken arabada gidiyormuş gibi hissediyorsunuz.

Bu web sitesi sadece popüler yerlere değil şehirlerin ara sokaklarından şehrin bilinmeyen yerlerine kadar gidip görmenize olanak sağlıyor.

İçerisinde pek çok şehrin yer aldığı platform Drive & Listen içeriğini sürekli güncelleyerek bünyesine yeni şehirler ve yeni sokaklar eklemeye devam ediyor.

Eğer sizde karantina günlerinde kısmende olsa eski günleri görmek dünyanın pek çok ülkesinde sokakları araba ile gezmek gezereken arabının radyosunu açıp dinlemek bunların yanında gerçekmiş gibi sokaktaki insanların sesini duymak arabaların korna sesini araç seslerini duymak istiyorsanız bu siteye mutlaka göz atmanızı öneririz.

Siteye ulaşmak için Buraya Tıklamanız yeterli daha sonra dünya turunuza başlayabilirsiniz.

Eğer ayrıca göz atmak isterseniz ;

  • Bill Gates’in Parasını Harcayacağınız İlginç Web Sitesi İçin Buraya

  • Netflix’te Yer Alan En İyi 15 Bilim Kurgu Filmi İçin Buraya

  • Saddam Hüseyin’in Oğlunun Kayıp Ferrari F40’ın Bulunma Macerası İçin Buraya

  • Tek Oturuşta Bitirebiliceğiniz 7 Efsane Dizi İçin Buraya

  • Birbirinden Eğlenceli ve İlginç 10 Web Sitesi İçin Buraya

  • Netflix’te Yer Alan En İyi 10 Gerilim Filmi İçin Buraya tıklamanız yeterli

Yukarıdaki yazılarımızada göz atarak birbirinden eğlenceli ve ilginç web siteleri keşfedebilir, daha önce izlemediğiniz başarılı film ve dizileri bulabilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın