Hepimizin evlere kapandığı şu günlerde bir çoğumuz keyifli zaman geçirmek için film ve dizilere yöneliyoruz.

Yazımıya geçmeden geçtiğimiz günlerde sizler için listelediğimiz Netflix’ten izleyebileceğiniz IMDb puanına göre en iyi 15 bilim kurgu filmi” yazımıza da Buraya Tıklayarak gidebilirsiniz.

Bugün sizler için hazırladığımız listede ise Netflix‘te bulunan adrenalin seviyenizi yükselticek 10 adet gerilim filmi bulunuyor.

Bu filmlerin arasında bazılarının psikolojik yönü daha ağır basarken bazılarının ise aksiyon yönü daha ağır basıyor filmlerin konuları ve fragmanlarına göre aralarından en çok hoşunuza gidenleri seçip izleyebilirsiniz.

Netflix Üzerinden İzleyebileceğiniz 10 Gerilim Filmi :

The Platform

IMDb Puanı : 7.0

Konusu : Film çok katlı ve her katında ise 2 kişinin yaşadığı bir hapishanede yaşanan eşitsizlik ve haksızlığı ele alıyor.

Zodiac

IMDb Puanı : 7.7

Konusu : İşlediği 5 cinayeti gazetecilere şifreli mektup ve şiir halinde yollayarak bunun bir oyun haline gelişini ve bu sürükleyici macerayı konu alıyor.

Bird Box

IMDb Puanı : 6.6

Konusu : İnsanları sadece bir bakışla çılgına çeviren bi kötülüğü konu alan bu film ise izlerken aksiyon dolu anlar yaşamanıza sebep olacaktır.

Gravity (Yerçekimi)

IMDb Puanı : 7.7

Konusu : İki bilim insanın uzaya çıkması ve orada yaşanan kötü bir olay sonucu uzay mekiğinin paramparça olması ile uzay boşluğunda kalan o bilim insanlarının macerasını konu alıyor.

Nerve (Oyun)

IMDb Puanı : 6.7

Konusu : Paranormal Activity serisinin 3. ve 4. filmlerinin yönetmeni tarafından çekilen bu film ise sanal bir doğruluk cesaretlik oyununu konu alıyor.

Sihirbazlar Çetesi

https://www.youtube.com/watch?v=4OtM9j2lcUA

IMDb Puanı : 6.5

Konusu : Atlas isimli etkleyici bir sihirbazın ekibinin başından geçenleri konuları alan bu film serisi ise etkileyici ve başarılı bir yapım olarak listemizde yer edindi.

Mirage (Fırtına Anı)

https://www.youtube.com/watch?v=ESuEBn7WAUE

IMDb Puanı : 7.4

Konusu : Bir gece gerçekleşen fırtına sonucunda yaşanan olayların yıllar sonra başka bir şekilde çatışmasını konu alan bu film ise size gerilimi en üst seviyede yaşatacaktır.

Circle

IMDb Puanı : 6.0

Konusu : Her ırk ve yaştan 50 insanın nasıl geldiklerini hatırlamadıkları bir odada kendilerini bulması ile başlayan bir macerayı konuyu alıyor.

You Were Never Really Here (Hiçbir Zaman Burda Değildin)

IMDb Puanı : 6.8

Konusu : Hayatını kötü yola düşmüş kadınları kurtarmaya adayan bir adamın macerasını izlediğimiz bu filmde izleyiciler tarafından beğenilerek listemizde yer edindi.

Bu yazımızda sizlere karantina günlerinde evde Netflix üzerinden izleyebileceğiniz 10 gerilim filmini sıraladık.

Eğer sizinde beğendiğiniz bu listede olmayan filmler varsa yorum bölümüne yazarak başkaları ile paylaşabilirsiniz

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın