Son dönemlerin en popüler oyunlarından birisi olan ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından hayata geçirilen Flight Simulator 2020 birçok havacılık tutkunu insan tarafından oldukça beğenildi.

Gerçekci grafikleri ile birçok insanı kendisine hayran bırakan bu oyunu oynamak için ne yazık ki çok güçlü donanımlara sahip bir bilgisayar ve hızlı bir internete sahip olmanız gerekmekte.

Aslında Microsoft’un Flight Simulator serisi 2020 yılında büyük bir popülarite yakalamış olsada oyunun mazisi çok geçmişlere uzanmakta.

Microsoft’un ilk havacılık simulasyonu olan “FS1 Flight Simulator” ilk kez 1979 yılında Apple II için piyasaya sürüldü. Daha sonra oyun 1982 yılında PC’lerde yayınlanarak birçok insanı etkilemeyi başardı.

Aradan geçen onca yılın ardından Microsoft Flight Simulator 2020‘nin bu derece popüler olması sonucunda Sebastian Macke isimli bir yazılım mühendisi serinin son oyununu oynayamayan insanlar için Github üzerinden bir proje oluşturdu.

Macke oluşturduğu bu proje ile 1982 ve 1989 yılları arasında çıkan tüm Microsoft Flight Simulator oyunlarını tarayıcı üzerinden oynanabilir hale getirdi.

Günümüz şartlarında her açıdan çok kötü gözükse dahi zamanında büyük ilgi uyandıran ilk Flight Simulator oyunlarını denemek isterseniz buradaki bağlantıdan oyunlara göz atabilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın