Bildiğiniz üzere uzmanlar koronavirüs‘ün yüksek ateş başta olmak üzere kuru öksürük gibi bir çok yan etkisi olduğunu defalarca söylediler. Yeni ortaya çıkan bu etken nadir olarak görülsede uzmanlar bunun da bir COVID-19 belirtisi olabileceğini söylüyorlar.

Geçtiğimiz günlerde testislerinde ortaya çıkan bir ağrı şikayeti ile hastaneye giden adama koronavirüs teşhisi koyuldu. Normal bir şekilde hastaneye giden 42 yaşındaki adam testilerinde bıçaklanma hissiyatı şikayeti olduğunu belirtti.

Fakat adama yapılan testler sonucunda testislerinde herhangi bir sorun olmadığı ortaya çıktı. Daha sonra yapılan başka bir testte ise adamın akciğerlerinde sorun olduğu ortaya çıktı ve 2 gün sonra adama koronavirüs teşhisi koyuldu.

Harvard Üniversitesindeki araştırmacılar tesislerindeki acı ile hastaneye giden bu adam hakkında bir vaka raporu hazırladılar.

Rapor sonucunda adamın testislerindeki ağrının sebebinin büyük ihtimalle koronavirüs olduğu kararına varıldı.

Bilmeden 25’ten Daha Fazla  Kişiye Virüsü Bulaştırmış Olabilir !

Normal bir şekilde hastaneye giden adamın diğer koronavirüs belirtilerini göstermemesinden dolayı tedbir alınmadığı için 25’ten fazla hasta ve sağlık çalışanına koronavirüsü bulaştırmış olduğu düşünülüyor.

Testislerdeki ağrı COVID-19‘un kesin bir belirtisi olup olmadığı şuanlık tam olarak bilinmiyor olsa da geçtiğimiz günlerde MailOnline’a konuşan Dr. Viney, bu konu hakkında diğer birçok virüs türünün testislerde ağrı gibi belirtileri olduğunu belirti. Koronavirüs’ün böyle bir belirtisi olup olmadığını kesin bir şekilde anlamak için bir süre daha beklenmesi gerektiğini de belirtti.

 

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın