Yapay zeka ve robot otomasyonlar üzerinde çalışamalar yapan Konya merkezli teknoloji şirketi Akınrobotics, günümüzde tüm dünyanın ortak problemi olan koronavirüs üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda yeni bir ürün piyasaya sürdü.

Cihaz yerleştirildiği ortamı UV ışınları ile tamamen temizleyerek hızlı ve güvenli bir temizlik gerçekleştiriyor.

Ürünü geliştiren şirket Akınrobotics’in yaptığı açıklamada şirket, ürünün tamamen kesin ve stabil bir sterilizasyon işlemi yaptığını belirtmekte.

Şirket bu ürünün özellikle hastanelerde, ameliyathanalarde, kreşlerde ve yemekhaneler de kullanılmasının büyük önem taşıdığını belirtiyor.

Ürün Nasıl Bir Sistemle Çalışıyor ?

Cihazın üzerinde 90cm uzunlukta toplamda 8 adet florosan mevcut. Şirket bu cihazın 360 derece steril hakimiyeti sayesinde 30 metrekarelik bir alanı 15 dakika içerisinde steril hale getirebildiğini belirtiyor.

Cihaz -20 derece ila 40 derece arasında çalışabiliyor, aynı zamanda bir mekanın sterilizasyon işlemi tamamlandığında cihaz sesli uyarı sistemi ile haber veriyor.

Cihazın Mekanları Nasıl Temizlediğini Gösteren Video;

Pil aracılığı ile fişe bağlı kalmadan çalışabilen bu cihaz ortalama 4 saatte tam şarja ulaşabiliyor. Tam dolu halde çalışma süresi ise 8 saat.

140 santimetre yüksekliğe sahip bu cihaz toplamda 50 kilogramlık bir ağırlığa sahip.

Göz Atın: Acun Ilıcalı’nın Yeni Projesi Exxen Ne Zaman ve Hangi Dizi ve Programlar İle Gelecek?

Cihazın kontrolü ise ister kumandası ile istersenizde cep telefonunuza yükleyebiliceğiniz bir uygulama ile gerçekleşiyor.

Cihazın fiyatı hakkında şirket hiçbir açıklamada bulunmadı fakat eğer detaylı bilgi almak isterseniz buradaki bağlantıya tıklayarak ürünün web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın