Bu zor zamanlarda dünya gündemine oturan COVID-19 salgınında en büyük mücadeleyi sağlık çalışanları veriyor.

Bazı sağlık çalışanları sadece koronavirüs ile uğraşmıyor birde üstüne düşüncesiz insanlarla uğraşmak zorunda kalıyor.

İngiletere‘de koronavirüs salgınana karşı mücadele olan sağlık çalışanlarından biri olan Sam Halms‘in aracına komşusu tarafından bir not bırakıldı.

Ulusal Sağlık Servisi (NHS) çalışanı Sam Halms, komşusunun aracına bıraktığı notu sosyal medya hesabından paylaştı ve komşusuna cevap verdi. 

Komşusunun, Halms’in arabasına bıraktığı notta ona, “Bencil kişinin dikkatine; Her gün aracınla seyahat etmeni izlemekteyim. Üniforma giymiyorsun ki bu da açıkça gösteriyor ki gereksiz seyahat ediyorsun. Problemin bir parçasısın. Evde kal ve ülkemiz ve NHS’yi koru. Seni ihbar ettim.” yazıyordu. 

Hemşire Halms’in Sosyal Medya Üzerinden Verdiği Cevap

Halms sosyal medyadan paylaştığı cevapta, NHS için çalıştığını ve yıllardır ülkesini desteklemek için işe gittiğini belirtti. Komşusunun not bırakmak yerine gelip kendisine sorsaydı NHS çalışanı olduğunu öğrenebileceğini söyleyen Halms, işe giderken üniforma giymek gibi bir zorunluluğunun da olmadığını söyledi. 

Sağlık çalışanı Halms, yaptığı bu açıklamadan sonra sosyal medya üzerinden bir çok insandan destek topladı. Notu görenler ise komşuyu büyük bir tepki ile karşılayarak sağlık çalışanlarının bu şekilde moralinin bozulmaması gerektiğini söylediler.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın