Son zamanlarda özellikle SSD alanında adını sıkça duyduğumuz Kioxia markası kimin ? Kioxia markası hangi ülkenin ? Kioxia markası Toshiba’nın mı ? ve Kioxia nasıl marka ? gibi birçok soru akıllara gelmeye başladı.

kioxia hangi ülkenin markası

Bizde hazırladığımız bu makalemizde Kioxia markasının hangi ülkeye ait olduğunu, Kioxia markasının sahibinin kim olduğunu, Kioxia markası Toshiba’nın alt markası mı ve Kioxia’nın kelime anlamı gibi bütün soruları cevaplıyacağız.

Kioxia, Hangi Ülkenin Markası ?

Kioxia, Japonya Tokya merkezli kurulmuş ve depolama ürünleri üzerine üretim yapan bir şirkettir. Resmi kuruluş tarihi 1 Haziran 2018 olarak geçmektedir.

Kioxia, Toshiba’nın Markası Mı ?

kioxia markası toshiba'nın mı

Kioxia markası 1980 yılında Toshiba’da çalışan bir mühendis olan Fujio Masuoka’nın flash belleği icat etmesi ile ortaya çıkmıştır. 18 Temmuz 2019’a kadar Toshiba çatısı altında üretim yapan Kioxia markası, 1 Ekim 2019 itibarıyla Toshiba’nın aldığı karar ile Toshiba markası altında depolama ürünleri yapan tüm markalar, Kioxia adın da tek bir şirkette toplanmıştır. Yani kısaca Kioxia Toshiba’nın markası mı ? sorusuna yanıt vermemiz gerekirse, evet Kioxia çalışanları ve alt yapısı ile aslında özünde bir Toshiba markasıdır.

Kioxia Markası Kimin ?

Birçok isim değişikliği ve yapılandırmaya uğrayan bu marka için Kioxia markası kimindir sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz. 30 Nisan 2020 tarihi itibariyle Kioxia markasının hisselerinin %49,9’u BCPE Pangea Cayman’a, %40,2’si Toshiba’ya ve %9,9’u Hoya şirketine aittir.

Göz Atın; Bu Test Sizin Masaüstü Bilgisayar mı ? Yoksa Laptop mu Kullanmanız Gerektiğini Söylüyor !

Kioxia Nasıl Markadır ?

Bu soruya yanıt verirken düşünmemiz gereken en önemli kriter bu markanın daha önce oldukça başarılı işlere imza atmış olması ve özünde Toshiba mühendislerini ve çalışanlarını barındıran köklü bir şirket olmasıdır. Bu sonuçlara bakarak Kioxia markası nasıl ? ve Kioxia nasıl markadır sorusuna yanıt verecek olursak bu markanın iyi ve tercih edilebilecek bir marka olduğunu söyleyebiliriz fakat burda tercih yine size kalmıştır…

Kioxia Markasının Anlamı Nedir ?

Kioxia markası adını Japoncada ‘bellek’ anlamına gelen ‘kioku’ kelimesi ve ‘değer’ anlamına gelen Yunanca ‘axia’ kelimlerinin birleşiminden almıştır.

Kioxia Markası Ne Tür Ürünler Üretiyor ?

Özünde depolama üzerine kurulan bu şirket günümüzde de bu ürünler üzerinden üretimine devam etmektedir. Kioxia markası ürettiği SSD türleri, sd kart modelleri ve flash bellek çeşitleri ile ülkemiz dahil birçok ülkede satış yapmaktadır.

Göz Atın; Haylou Hangi Ülkenin Markasıdır ? Nerede Kurulmuştur?

Kioxia markası hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladığımız makalemizin sonuna geldik. Hala aklınıza takılan ve merak ettiğiniz başka sorular var ise yorumlardan bu soruları bize sorarak kısa süre içerisinde yanıt alabilirsiniz.

Ayrıca buradaki bağlantıya tıklayarak Kioxia markasının resmi sayfasına da ulaşabilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın