Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde yeni tanıtılacak olan İOS sürümü hakkında bi sızıntı yapılarak yeni İOS 14’e ana ekran widget’larının geleceğini öğrenmiştik.

İphone kullanıcıları Widget’ları ilk defa İOS 10 işletim sisteminde görmüş olsalar da bu widget’ların kullanımı tek bir ekran ile sınırlandırılmış durumdaydı. Fakat gelecek olan yeni Widgetlar ana ekranda gösterilme imkanı sunacağı için çok daha kullanışlı olacak.

Bu widget’ların nasıl görüneceği ve nasıl bir çalışma mantığına sahip olacağı da bir çok kullanıcı tarafından merak konusu. Sızdırılan görsellere baktığımızda; bazı uygulama simgelerinin biraz daha büyüdüğünü ve hemen yanlarında da çeşitli işlevler için kullanılan ya da hava durumu gibi günlük verileri gösteren widget’ların yer alacağını görüyoruz. Bu widget’ların sabit olmayacağı ve Android işletim sistemindeki gibi çeşitli noktalara taşınabileceği söyleniyor. 

Yeni gelecek olan bu özellik sistem kaynaklarını yoran ve düşük donanımlı telefonların donmasına yavaşlamasına sebep olan bir özellik.

Buda bize kalırsa yeni çıkacak olan İOS sürümünü destekleyen en düşük seviye telefonun İphone 7 olacağına işaret ediyor.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın