İlk KYK Burs ve Kredi ödemesi Ne Kadar Olacak ?

KYK  burs veya kredisini ilk defa alacak lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerin ilk KYK ödemesi daha önceden ödeme alan öğrencilerden farklı olaraktan her yılı son üç ayı toplu şekilde yatmaktadır. Bu ödeme üniversite güz döneminin ilk üç ayının toplu ödemesidir. İlk defa KYK ödemesi alacak öğrenciler toplu ödemeleri alırken yaz ayları için ödeme almamaktadır. Ödeme sadece ekim, kasım ve aralık ayları için yapılmaktadır.

KYK ödemeleri, öğrencinin burs veya kredi başvurusunun onaylanmasının ardından başlar. Öğrencinin banka hesabına yapılan ödemeler, genellikle aylık periyotlarla yapılır. Yani öğrencilere her ay belli bir miktar burs veya kredi yatırılır.

İlk defa ödenecek olan ekim, kasım ve aralık aylarının ödemeleri zamsız KYK burs ve kredi fiyatı olarak hesaplanmaktadır . Zamlı KYK  tutarları yeni yılın başlaması ile birlikte her ay yatmaktadır

Peki ilk KYK toplu ödemesi ne kadar?

3 Aylık KYK Toplu Ödemesi Ne Kadar?

2024 yılının ocak ayında yatması beklenen 3 aylık toplu KYK ödemesi her ay başına 1250 TL den toplamda 3750 TL olarak toplu bir şekilde yatacaktır ve daha sonra TC kimlik numaranızın son hanesine bağlı olaraktan her ayın 6. ve 10. gününde ödemeler zamlı şekilde her ay  2000 TL olacak şekilde ödenecektir.

 

 

About Author

Adem Özer

Bir Cevap Yazın