Son dönemlerin popüler Bluetooth kulaklık TWS kulaklık furyasından nasibini alan Haylou markası adını tüm dünyaya Haylou GT1 ve GT1 Pro model kulaklığı ile duyurdu. Fakat kimse daha önce bu markayı duymadı etmedi hakkında söylentiler ortaya atıldı Haylou Xiaomi markası diyenler oldu Xiaomi Redmi Airdots modeli ile kendi markasıyla yarışıyor diyenler oldu.

haylou ne zaman kuruldu

İşte bizde bugün Haylou hangi ülkenin markası ? Haylou kimin markası ? Haylou Xiaomi’nin mi ? Haylou ne markası ? En başından beri bir kulaklık üreticisi mi  yoksa bu alan tutunca mı buraya geçiş yaptı tarzında sorulan tüm soruların cevabına bakacağız.

Göz Atın; Bluetooth 4 Sürümleri İle Bluetooth 5.0 Arasındaki Farklar ? – Bluetooth 4.2 vs 5.0

Ne Zaman Kuruldu ?

Haylou bundan 17 yıl önce tam 2003 yılında Çin’de kurulmuş bi markadır. Şuanda olduğu gibi ilk kurulduğu zamanlarda da Dongguan Liesheng Electronic Co. Ltd. bünyesinde üretimine başlamış ve o şekilde devam etmiştir.

İlk Kurulduğu Zamanlarda Hangi Ürünleri Üretiyordu ?

Haylou markası aslında ilk kurulduğu günden bu yana ses ürünleri üzerine çalışan alanında başarılı kulaklık ve hoparlör modelleri üreten bir şirkettir ve genellikle Çin içerisinde üretim yapıp Çin’e satan bir fabrika olan Haylou, ihracat ile pek işi olmayan dünya geneline açılmamış bir markadır. Bu sebepten dolayı da adı pek duyulmamıştır.

Göz Atın: 150 TL Altı En İyi 5 Bluetooth Kulaklık Önerisi !

Üretim Yeri Nerede ?

Haylou markasının bağlı olduğu şirket Dongguan Liesheng Electronic Çin merkezli bir şirkettir. Bu sebepten dolayı da doğal olarak Haylou markası da Çin’de Üretim Yapmaktadır. Üretim yaptıkları fabrika 15 bin metrekarelik bir alana sahiptir ve ürünleri burda üretmektedirler. Fabrika içerisinde toplamda 14 otomatik üretim hattı vardır ve ürünler bu hatlarda üretilip satışa sunulmaktadır.

Xiaomi İle Olan Bağı Nedir ?

Çin merkezli olan Haylou markası kulaklık ve hoparlör üretmesi biliniyordu Xiaomi de aynı Redmi markası ile olduğu gibi Bluetooth kulaklık işine Haylou markası ile ortak bir şekilde anlaşarak girmiş ve dünya geneline kulaklıkları satmaya başlamışlardır. Yani Haylou Xiaomi‘nin markası değil sadece ortak çalıştığı bir markadır. Bu da tabiki satılan her Haylou GT1 kulaklık modelinden Xiaomi de nasibini alıyor anlamına gelmektedir.

haylou xiaominin markasi mi haylo kimin markasi

Yani aslında uygun fiyatlı kulaklıkların başını çeken iki marka olan Haylou ve Redmi tarafında satılan her kulaklıkdan Xiaomi de kazanç sağlıyor.

Ne kadar farklı gözükse bile aslında Xiaomi burda çok güzel bir hamle yaparak uygun fiyatlı kulaklık denilince tüm çıkan yolların kendisine bağlanmasını sağlayarak bu işten en yüksek kazanç ile çıkmıştır.

Tabi Haylou markasının bu günlere gelmesinde en büyük rol Xiaomi‘ye aittir. Özellikle de Redmi Airdots modeline adeta rakip olarak çıkarttıkları Haylou GT1 modeli dünya çapında büyük ses getirerek çok iyi bir satış rakamına ulaşmıştır.

İşleri yolunda giden Haylou, LS01 adında gerçekten uygun fiyatlı birde akıllı saat çıkararak adeta bu piyasada rakiplerine dişini göstermiştir.

Rekabet her zaman kullanıcı için iyidir güzeldir kaliteyi arttırır bunu unutmamak lazım…

Göz Atın: İhtiyaca Göre En Doğru Kulaklık Seçimi Nasıl Yapılır ?

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

7 Comments

  bende kulaklıgı var cok guzel bır kulaklık tavsıye ederım kesinlikle

   Aynen bende kullanıyorum çok başarılı

  Ses kalitesi olarak airdots daha iyi bence tek artisi dokunmatik panelinin olmasi o fiyat bandında airdots daha mantıklı

   Ben kendim ikisini de deneyimledim kutusu ve malzeme kalitesi olarak airdots ses olarak da haylou daha iyi geldi tabi fakat aralarında uçurum bir fark yok

  Haylou akilli saat Ls1 aldım lanet olsun öyle bir markaya bin pişmanım kimseye tavsiye etmem heryeri sorun

  Haylou akilli saat Ls1 bende aldım o kadar memnunum kı aılemde herkes aldı ? sımdıde Haylou gt1 sıparısı verdım orta sınıf ınsanız fıyatı ve performansı süper

  Saat arayan arkadaşım burdan sana sesleniyorum LS01 ve LS02 boş saatler alabiliyorsan haylou LS05 al mi band 5ten daha güzel ve aynı fiyat

Bir Cevap Yazın