Sizler için birbirinden ilginç siteleri dizi film listelerini ve ilginç hikayeleri anlatmaya devam ediyoruz.

Eğer daha önce yazdığımız “Son 20 Yılın En İyi 15 Türk Filmi” yazımıza göz atmak isterseniz Buraya Tıklamanız yeterli.

Bu yazımızda ele alacağımız sitenin ismi ise Locallingual

Locallingual size bir dünya haritası sunuyor ve bu haritanın içerisinde tüm ülkeler ve başkentlerinin farklı farklı dillerde söyleniş şekli mevcut.

Yukarıda da görebiliceğiniz üzere farklı renklerde tüm ülkelerin bulunduğu bir harita mevcut örnek olarak siz bu haritadan Türkiye‘ye basarsanız sizi hem ülke adının kız ve erkek olarak Türkçe dilinde nasıl söylendiğini gösterecek hemde ülkenin başkenti Ankara‘nın nasıl telaffuz edildiğini gösterecektir.

Tabiki sadece bununla kalmıyor bunun yanında insanların siteye ekledikleri Türkçe kelime ve cümleleri de dinlemeniz mümkün.

Birde bunların yanında Türkiye başka dillerde nasıl denir Ankara başka dillerde nasıl denir bunuda görebiliyorsunuz.

Ülkeye tıkladığınızda aşağı doğru birçok ülkenin dilinde kız ve erkek şeklinde ülkenin ve başkentinin nasıl telaffuz edileceğini görebilirsiniz.

Bu ilginç web sitesini birçok farklı amaç için kullanabilirsiniz bunlara örnek vermek gerekirse bir yurt dışı seyahatine gidiceksinizdir ve gideceğiniz ülkenin popüler kelimelerini cümlelerini ve başkentinin nasıl telaffuz edildiğini sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Tabi Türkiye kısmında insanların ekledikleri sesler bölümüne baktığımızda birçok argo içeren kelime olduğunuda belirtelim.

Fakat argo kelimenin yanında birçok komik cümlede mevcut. Eğer bir gün bi turist size gelip garip bir cümle söylerse pek şaşırmamak lazım.

Siteye Ulaşmak İçin Tıklayın

Ayrıca “Oturduğunuz Yerden Araba İle Dünya Turu Attıran Site” yazımıza da göz atmak isterseniz Buraya Tıklamanız yeterli.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın