Ünlü araştırma şirketi Forbes ve The Lloyd’s Register Foundation tarafından yapılan bir araştırmada 142 ülkeden 150 bin kişi yer aldı. Bu araştırmanın sonucunda dünyada çalışma şartlarının en iyi ve en kötü olduğu ülkeler belirlendi.

Yapılan bu araştırmanın sonucunda çalışmak için en tehlikeli ülke Sierra Leone oldu. Batı Afrika bölgesinde yer alan bu ülke yapılan araştırmaya göre iş sağlığına ve güvenliğine hiç önem vermiyor.

Göz Atın; Başka İnsanların Penceresinden Manzaralarını İzlemenizi Sağlayan İlginç Site

Bu sonuca varılmasının en büyük etkeni ise, o ülkede çalışan işçilerin yüzde 69’luk bir kısmının hayatları boyunca en az bir kez iş kazası geçirmiş olması.

İşte Yapılan Araştırmaya Göre Çalışmak İçin En Tehlikeli Ülkeler:

Araştırmaya Göre Dünyanın En Tehlikeli ve Ölümcül Mesleği: Çiftçilik

Yapılan bu araştırmanın sonucunda en çok iş kazası geçiren mesleğin çiftçilik olduğu ortaya çıktı. Araştırma, çiftçilik ve balıkçılık yapan insanların yüzde 34’ünün bu zamana kadar en az 1 defa iş kazası geçirdiklerini ortaya koyuyor.

İş Kazası Oranı En Düşük, Çalışmak İçin En İyi Ülkeler:

Araştırmanın sonucunda çalışmak için en iyi ülke Polonya oldu çünkü bu ülkede çalışanların iş kazası geçirme oranı sadece yüzde 4. Sırayı takip eden ikinci ülke ise yüzde 5 kaza oranı ile Singapur. Liste, yüzde 7 İtalya, yüzde 8 İngiltere, yüzde 9 Çin, yüzde 10 Japonya, yüzde 11 Almanya ve yüzde 20 Amerika şeklinde devam ediyor.

Peki Türkiye’nin Bu Araştırmadaki Sonucu Ne ?

The Lloyd’s Register Foundation tarafından gerçekleştiren ve toplamda 142 ülkenin dahil olduğu bu araştırmada Türkiye’de yer alıyor. Türkiye’de iş kazası oranı ise yüzde 20.

Göz Atın; Bu Test Hangi Türk YouTuber’ın Senin Ruh İkizin Olduğunu Söylüyor

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın