Eğer bir yurt dışı tatil planınız varsa ve yurt dışına çıktığınızda bütçe sorunu yaşamak istemiyorsanız bu yazımızda ele alacağımız site bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Tabi sadece yurt dışı tatil planı için değil diğer ülkeler ile bizim ülkemiz arasındaki fiyat farkını hem yerel para miktarında hemde dolar bazlı olarak incelemek istersenizde mutlaka bu siteye göz atmanızı öneririm.

Nasıl Kullanılır ?

Siteye ilk girdiğinizde sizden yaşadığınız şehri ve hesaplamak istediğiniz şehri girmeniz istenecektir.

Birinci kısma Türkiye’den veya yaşadığınız ülkeden herhangi bir şehri yazıp ikinci kısmada merak ettiğiniz yabancı bir şehri yazarak fiyat karşılaştırmasını başlatabilirsiniz.

Karşılaştırma Örnek Görsel :

Yukarıda da gördüğünüz gibi örnek olarak İstanbul’u ve New York’u karşılaştırmayı seçtiğimiz zaman bize bu iki şehrin fiyat karşılaştırmasını ve dolar olarak karşılığını gösteriyor.

Şehirlerde satılan bir su şisesinden ev araba fiyatlarına kadar karşılaştırma yapmaya yarayan bu site araştırma yapmak isteyenler için ödev yaparken hesaplama yapmak isteyenler için ve tatil planlaması için bir numaraları seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Şunuda belirtmek lazım burdaki fiyatların ortalama ücreti baz alınıyor örnek olarak Türkiye’deki büyük bir şehirdeki su şişesi fiyatı ile küçük ve az nüfüslu bir şehrin su şişesi fiyatı eş değer olmuyor.

Bunun yanı sıra sitede yer alan özellikle 1 2 dolarlık ürünlerin fiyatları tam yazdığı gibi olmayabiliyor genel olarak ortlama bir hesap alınıyor.

Numbeo :

Sizde bu ilginç web sitesine göz atmak isterseniz Buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer “Kendi Tesla Cybertruck Modelinizi Oluşturun” adlı yazımıza da göz atmak isterseniz Buraya Tıklamanız yeterli.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın