Bildiğiniz üzere İstanbul Üniversitesi Cerrah Paşa Tıp Fakultesi ülkemizdeki koronavirüse karşı mücadele’de en kritik hastanelerden birisi.

ABD merkezli CNN International ekibi Cerrah Paşa Hastanesinin yoğun bakım ünitesine girerek orada ağır hastalarla mücadele eden doktorlar ve hemşireler ile röportaj yaptı.

CNN ekibinin röportaj yaptığı doktorların arasında görev yapan Dr. Yalım Dikmen 30 yıldır yoğun bakım ünitesinde çalıştığını ve kariyer hayatı boyunca böyle bir şeye rastlamadığını söyledi.

Dr. Yalım Dikmen,“Elimizden geleni yapmalıyız. Bir puzzle ile uğraşıyoruz ve doğru parçayı bulmak için çalışıyoruz. Doğru parçayı doğru yere koymak, elimizden geleni yapmak ve en iyisini düşünmeye çalışıyoruz” dedi.

Cerrah Paşa Hastanesinin yoğun bakım ünitesini görüntüleyen ve röportaj yapan muhabir, yoğun bakım bölümünün çok gergin olduğunu makinelerin sürekli çalıştığını da belirtti.

Ayrıca yoğun bakım bölümüne girerken de bütün koruyucu önlükleri ve gerekli kostümleri giymenin zorunlu olduğunu da söylediler.

Röportaj yapan CNN muhabiri artan vaka sayısına rağmen hastanenin baskı altında olmadığını ve herhangi bir koruyucu ekipman, yatak yada tıbbı malzemenin eksik olmadığını da söyledi.

Yoğun bakım bölümündeki sağlık çalışanlarının adeta çelikten sinirleri olduğunu söyleyen CNN muhabiri, sağlık çalışanlarının moralinin de yüksek olduğunun altını çizdi.

CNN International Ekibinin Cerrah Paşa Hastanesinde Yaptığı Röportajın Görüntüleri ;

https://www.youtube.com/watch?v=g6HynfYQza0&feature=youtu.be

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın