Sizler için birbirinden ilginç ve keyifli yazılar, ilginç siteler ve dizi film listeleri hazırlamaya devam ediyoruz.

Bugün anlatacağımız bu ilginç internet sitesi geçmişten bu yana istediğiniz ülkenin parasının günümüzdeki değerini kontrol etmenizi sağlıyor.

Yazımıza geçmeden eğer daha önce yazdığımız “İlginç Tasarıma Sahip Nokia Telefonları” yazımızı da okumak isterseniz Buraya Tıklamanız yeterli.

Eğer eski maaşlardan yada eski günlerden muhabbet açıldığında o zamanın parasına göre 100 TL’nin günümüzde kaç TL olduğunu merak ettiyseniz bu yazımızda anlatacağımız site bu merakınızı giderebilir.

Sitenin tek eksi yanı Türkiye için sadece 1960‘a kadar geriye gidebilmeye olanak sunuyor 1960 ve altını ne yazık ki kıyaslama şansınız yok.

Siteye ilk girdiğiniz zaman sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Örnek olarak yukarıda da gördüğünüz gibi 2000 yılına ait bir 100 TL‘nin günümüzde kaç TL olduğunun karşılaştırmasını yaptık.

Site bize 2000 yılındaki bir 100 TL‘nin günümüzde 1311 TL olduğunu gösterdi. Yan tarafta görebiliceğiniz yeşil renkli tabloda ise bu paranın yıl yıl artış değerini görebilirsiniz.

İn2013dollars adlı siteye girdikten sonra ilk yapmanız gereken para birimini karşılaştırmak istediğiniz ülkeyi seçmek.

Daha sonra istediğiniz miktarı ve tarihi girerek yeşil butona basıp işlemi başlatabilirsiniz.

Hem vakit geçirmek amacı ile hemde bazı kıyasalamalar yapmak için kullanabiliceğiniz bu ilginç siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Oturduğunuz Yerden Araba İle Dünya Turu” adlı yazımıza da göz atmak isterseniz Buraya Tıklamanız yeterli.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın