Grand Theft Auto 3, Vice City ve San Andreas

Tabiki listemizin ilk 3 oyunu neredeyse hepimizin çocukluğunun en önemli oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto yani “GTA” ile başlamamız en doğrusu olur.

Rockstar Games‘in en popüler oyun serisi olan Gta’nın zamanında 3 boyutlu grafikleri ile herkesi heycanlandıran Gta 3’ü ve daha sonra gelişmişliği ile gönüllere taht kuran Gta Vice City‘i ve aslında Grand Theft Auto serisinin en popüler oyunu olan ve satış rekorları kıran ve gerçekten o zamana göre devasa büyüklükte olan haritası ile oynamaktan sıkılmayacağınız Gta San Andreas ve oyunun diğer serilerinin Play Store ve App Store Üzerinden İndirerek Oynayabilirsiniz.

Bully

Rockstar Games ile başladığımız yazımıza aynı şirketin 2006 yılında PlayStation 2 için çıkarmış olduğu zamanında ses getirmiş bir oyun olan Bully ile devam edelim.

Kısaca oyundan bahsetmek gerekirse oyun bir açık dünya oyunudur. Oyunda gerçek hayatta okulda yapmamanız gereken herşeyi bu oyunda yapabilirsiniz.

Tomb Raider

Üçüncü oyunumuz nostalji severleri sevindirecek bir oyun olacak. Hepimizin neredeyse yakından tanıdığı Lara Croft yani Tomb Raider serisinin baş kahramanı Lara ablamızın serinin ilk oyununda düşük grafikler sebebiyle kare vücuda sahip olduğu bu oyunu şuan Play Store ve Apple Store üzerinden bulma şansınız yok maalesef.

Ama Android kullanıcıları için bu oyunu internette bir sürü site apk olarak paylaşmış durumda. O siteleri ziyaret ederek oyunu indirip oynayabilirsiniz.

Max Payne

Remedy Entertainment stüdyolarından çıkan oyun 2001 yılında piyasaya sürüldü, çıktığı dönemde birçok oyuncuyu kendisine hayran bırakmayı başarmış bu oyunu günümüzde tekrardan akıllı telefonlarınızdan deneyimleyebilirsiniz.

Life is Strange

2015 yılında Square Enix stüdyolarından çıkan Life is Strange, hikaye ağırlıklı konuyu yönetenin biz olduğu sürükleyici bir oyun. Oyun konsollar için yıl boyunca beş bölüm olarak yayınlamıştı fakat siz bu beş bölümü paket olarak indirip akıllı telefonunuzdan oynayabilirsiniz.

Doom ve Doom II

İlk piyasaya çıkış tarihi 1994 olan oyun FPS(Birinci Şahıs Nişancı) tarzı oyunların öncüsü diyebiliriz. Bu oyun oyuncular tarafından bi hayli sevildi ve serinin ilk iki oyunu akıllı telefonlar için tasarlandı.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın