Yapay zekanın bu denli gelişmesi ile birlikte firmalar, bir çok hizmete fayda sağlayacak yapay zeka hizmetlerini geliştirmeye başladı. Bu yazımıza konu olan web sitesi ise, normalde saatlerce sürecek bir işi tek bir tık ile halledebiliyor.

Yapay zeka son zamanlarda hayatımızın içerisine neredeyse tamamen girdi. Artık yapay zeka aracılığıyla yapamayacağımız hiçbir şey yok. Bu yazımızda ise yapay zeka ile yüz tarama nasıl yapılır, daha doğrusu bir kişinin internetteki tüm fotoğrafları tek tıkla nasıl bulunur onu anlatacağız.

Göz Atın; Yüzde Kaç Güzel Olduğunuzu Söyleyen Site

Nasıl Kullanılır?

Siteye ulaşmak için tıklayın

  • Ardından “Upload Photo” yazan kısımdan kendinizin ya da taratmak istediğiniz kişinin bir ya da birden fazla fotoğrafını yükleyin.

Bu nokta da birden fazla fotoğraf yüklerseniz daha kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Ancak ben test ettim bir fotoğraf da işe yarıyor.

  • Gerekli izinleri verip ardından “Start Search” butonuna basarak tarama işlemini başlatabilirsiniz.

Bu butonun üzerinde çıkan “Safe Search” ve “Deep Search” butonlarını açıklamamız gerekirse;

Safe Search: Güvenli arama yapmanızı, yani sorun teşkil edebilecek görüntülerin engellenmesini sağlıyor

Deep Search: Bu özellik ise normal aramaya göre daha kapsamlı bir arama yapılmasını sağlıyor, fakat sadece ücretli paketlerde kullanılabiliyor.

Ek olarak şunu da belirtelim, ücretsiz sadece 10 arama yapabiliyorsunuz. 10 aramadan sonrası ücretli.

İşte bu kadar. Daha sonra web sitesi saniyeler içerisinde fotoğrafdaki kişinin yüzünü tarıyor ve o kişiye ait internetteki tüm fotoğrafları karşınıza çıkarıyor.

Eğer içerik hoşunuza gittiyse buna benzer diğer tüm ilginç web sitesi yazılarımıza ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın