Sıradan elektronik ekipmanlara göre oyuncu ekipmanları her zaman daha pahalı olmuştur. Oyunculara özel eklenen yenilikler ile ürünlerin fiyatları arasında kabul edilebilir farklar olması normal fakat Aston Martin bu seviyeyi oldukça yukarılara taşıyarak yeni ürünü olan yarış simülatörünü dudak uçuklatan fiyatı ile satışa sundu.

Hali hazırda fikir aşamasında olan bu proje gerçek bir spora araba fiyatına sahip. Oyuncu ekipmanları ile yakından ilgilenen birisiyseniz bu tarz bi ürünün toplam maliyetini az çok tahmin edebilirsiniz fakat bu ürün gerçekten absürt bir fiyata sahip.

Fikir aşamasında olan bu yarış simülatörünün fiyatı tam olarak 74.000 dolar. Ürünün TL karşılığı ise vergiler hariç yaklaşık 555 bin TL.

Göz Atın; İnternette Yıkanabilir Nano Maske Olarak Satılan Ürünler Gerçekten Virüsten Korurmu ? İşte Araştırmanın Sonucu

Ürünün fiyatını göz ardı edip kendisine bakacak olursak gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımı üzerinde net bir şekilde Aston Martin izleri taşıyan bu ürünün dışı tamamen karbon fiber kaplamaya sahip.

Aston Martin’in bu ürünün yapımında ingiliz firması Curv Racing Simulators‘den destek aldığı biliniyordu. Aston Martin yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise “Bu bir araba olmasa bile biz bu ürünü yaparken arabalardan ilham aldık” ifadesine yer verildi.

Ayrıca bir sanat eseri olduğuna değinilen bu simulatörden toplamda sadece 150 adet üretilmesi planlanıyor.

Daha önce Rapid E adlı elektirikli aracında da bu politikayı izleyen Aston Martin’in projesi gerçekleşemeden hayallere karışmıştı. Şuan ise şirket 74 bin dolarlık yeni ürünü ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Göz Atın; Zonguldakta Bir Koronavirüs Hastasının Ölmeden Önce Arkadaşına Attığı Yürek Burkan Mesaj

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın