Günümüzde telefonlar hayatımızın birer parçası haline gelmiş durumda. Telefonlarımızı birer fotoğraf makinası gibi fotoğraf çekerken, birer bilgisayar gibi istediğimiz herşeye ulaşırken, bir mağaza gibi alışveriş yaparken kısacası hayatımızın her anında aktif olarak kullanmaktayız.

Fakat özellikle son dönemlerde oldukça artan fiyatlar sebebiyle iyi bir telefon almak için çok ciddi miktarlar ödemeniz gerekmekte.

İşte bizde bu yazımızda Türkiye şartlarında 1 aylık asgari ücret ile alabileceğiniz en iyi 5 fiyat/performans telefonunu listeledik.

Listelediğimiz modeller kısmi olarak birbirlerine yakın özelliklere sahiptir. Her telefonun en öne çıkan özelliğini belirttik siz kendinize göre en iyi modeli seçebilirsiniz.

Not: Herhangi bir sponsorluk durumu yoktur. Modellerin fiyatları güncel kur ve piyasadaki en uygun fiyatlara göre yazılmıştır. Bazı modeller asgari ücreti ufak bir miktar aşmaktadır.

Göz Atın; 9 Soruda IOS mu Yoksa Android mi Kullanmalısınız Bulalım

Asgari Ücret İle Alınabilecek En İyi 5 Akıllı Telefon

Samsung Galaxy M21

Samsung Galaxy M21 Süper Amoled ekranı ve 6000 mAh kapasiteye sahip bataryası ile öne çıkıyor. 1080×2340 FHD+ ekran çözünürlüğüne sahip olan M21, 64 GB depolama alanı ve 4 GB ram ile beraber geliyor.

48 MP kameraya sahip olan M21, aynı zamanda 4K video çekimi de yapabiliyor. İçerisinde bulunan işlemcinin de orta segment bir telefon için yeterli bir işlemci olduğunu da söyleyebiliriz.

Xiaomi Redmi Note 8

Orta segmentin en popüler modellerinden birisi olan Redmi Note 8 bizim listemizde de yer edindi. 64 GB depolama ve 4 GB ram ile gelen telefonun içerisinde Snapdragon’un 660 serisi işlemcisi bulunmakta. Ayrıca 48 MP ana kameraya sahip olan bu model 4K video çekimi yapabilmekte.

Göz Atın; 10 Soruda Hangi Telefonu Kullandığınızı Bulalım

Xiaomi Redmi 9

Redmi ailesinin bir diğer modeli Redmi 9’un listemizde yer edinen modeli 64 GB depolama ve 4 GB ram ile birlikte geliyor. Bunun yanı sıra MediaTek Helio G80 işlemci ile birlikte gelen bu model segmentine göre orta seviyede bir cihaz.

FHD+ çözünürlüğe sahip bir ekran ile gelen Redmi 9 modeli 5020 mAh batarya’ya sahip. Ayrıca 13 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan Redmi 9, arkasında 3 adet kamera ile birlikte gelmekte.

Huawei P40 Lite E

Huawei’in orta segment kendi işlemcisi Kirin 710F ile gelen Huawei P40 Lite E modeli 64 GB depolama ve 4 GB ram‘e sahip. HD+ ekran çözünürlüğüne sahip olan bu model, 64 MP çözünürlüğe sahip kamerası ile maksimum 1080P video çekimi yapabiliyor.

Honor 20 Lite

Listemizin bir önceki modeli P40 Lite E ile aynı işlemciye sahip olan Honor 20 Lite, diğer modele kıyasla FHD+ ekran çözünürlüğe ve 128 GB depolamaya sahip. Fakat bu modelin olumsuz yanı ise bir önceki modele kıyasla 24 MP çözünürlükte bir kamera ile gelmesi.

Göz Atın; 10 Soruda Sana En Uygun Telefon Markasını Bulalım

Peki siz Türkiye şartlarında 1 aylık asgari ücret ile hangi modeli tercih ederdiniz yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayınız.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın