Teknoloji hayatımızın birçok yanında bize kolaylık sağlamaya devam ediyor herhangi bi kağıdı cep telefon kamerası ile saniyeler içerisinde taratıp A4 olarak çıktısını almak bile bize bu kadar kullanışlı ve pratik gelirken Fransız bir yazılımcı ve tasarımcı Cyril Diagne özellikle Photoshop ve Video Düzenleme ile uğraşanların hayatını çok kolaylaştıracak bir teknoloji geliştirdi.

Fransız yazılımcının geliştirdiği bu teknoloji akıllı telefonunuz ile çektiğimiz bir nesnenin anında taranmasını sağlayarak dekupaj işlemi uygulayıp o nesneyi bilgisayarımızdaki Photosop çalışmasının içerisine aktarmamıza yarıyor.

Bu olaya şöle bir örnek vermemiz gerekirse yukarıda da gördüğünüz üzere örnek olarak bi Photoshop çalışması üzerinde çalışıyorsunuz ve herhangi bir çicek resmine ihtiyaç duydunuz hemen yanı başınızdaki çiceği bu uygulama ile taratıp saniyeler ile bilgisayardaki çalışmanıza aktarabiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz Sistemin Çalışma Mantığı :

Uygulama makina öğrenme teknolojisi ile nesneleri arka plandan ayırıp sorunsuz bir şekilde Photoshop‘a aktarmış oluyor.

Sadece görsel resimleri değil bunun yanında hareketleri nesneleri ve tablo tarzı şeyleri de bilgisayara aktarabiliyor.

Bu özellik de gelecek yıllarda bu yazılımın sadece Photoshop çalışmalarında değil Video Düzenleme programlarında da kullanabilineceğini gösteriyor.

Bahsettiğimiz Hareketli Nesne Aktarımının Örnek Videosu ;

Tabiki şunuda belirtelim bu yazılım şuan hali hazırda deney aşamasında fakat son çıkan İpad Pro‘da olduğu gibi LIDAR sensörleri ve artık hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlayan Arttırılmış Gerçeklik (AR) gibi teknolojilerinin tamamen hayatımıza girmesi sonucunda bu yazılımları sık sık kullanıcak olma ihtimalimiz çok yüksek.

Bahsettiğimiz gibi bu uygulama hali hazırda deney aşamasında olduğu için hazır bir APK dosyası yok fakat eğer uygulama dosyalarına ulaşmak isterseniz Buraya Tıklayarak uygulamanın dosyalarını indirebilirsiniz.

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın