Yazımıza geçmeden önce eğer bana hangi tarz kulaklık lazım diye düşünüyorsanız buraya tıklayarak kendi ihtiyacınıza göre hangi tarz kulaklık almanız gerekiyor öğrenebilirsiniz.

Eğer kendi ihtiyacınıza uygun kulaklığı seçtiyseniz şimdi listemize geçiş yapalım.

Şunu da belirtelim sıralama iyiden kötüye veya kötüden iyiye tarzı değildir tamamen rasgele hazırlanmıştır siz kendinize uygun olanı seçip satın alabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları yazının yazıldığı tarih itibariyle güncel olan fiyatlardır.

Xiaomi Haylou GT1 – Güncel Fiyat 139.00 TL

Eğer 150 TL altında bir bluetooth kulaklık arıyorsanız Haylou GT1 ile karşılaşmış olma ihtimaliniz zaten çok yüksek. Kulaklığı şuan aktif olarak kullanıyorum genel olarak herşeyi gayet yeterli bir kulaklık, tek eksi yanı arada dokunmatik yüzey yanlış dokunmalara yol açabiliyor tabi alışınca sorun olmuyor. Kulaklığın tek rakibi Redmi Airdots ile karşılaştırması ve daha detaylı bilgiler için bi sonraki kulaklık modeline geçebilirsiniz.

Haylou markası nerede kurulmuştur ? Xiaomi ile ortak mı ? gibi soruların cevapları için Haylou markasının kuruluşu ve günümüze kadar yaşadığı süreci anlattığımız yazımızı Buraya Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Airdots / Earbuds – 139.90 TL

Yukarıdaki bahsettiğimiz Haylou GT 1 modelinin en azılı rakibi diyebiliriz. Kulaklıktan bahsetmemiz gerekirse aslında yukarıdaki model ile genel olarak aynılar sadece şöle bi eksi yanı var kulaklığın orjinalinde müzik atlama seçeneği yok sadece durdur başlat yapabiliyor ileri geri yapılmıyor fakat uygulama aracılığıyla bu özelliği kulaklığa kazandırmanız mümkün. Diğer bi eksi yanıysa kulaklığın tuşları dokunmatik değil buda uzun kullanımda kulaklığın tuşlarına basarken kulağın acımasına yol açabiliyor.

Göz Atın; 10 Soruda Sana En Uygun Telefon Markasını Bulalım 

Tabiki yukarıda da bahsettiğimiz gibi GT 1 modelinde de dokunmatik arada yanlış dokunmalara yol açabiliyor burda karar size kalmış ben ikisini de kullanmış biri olarak kulaklık ergonamisi olarak GT 1 modelini beğendim ama kutu ve genel malzeme kalitesi olarak da Airdots daha kaliteli geldi.

Ve bu iki kulaklık içinde geçerli olan şöle bi durum var eğer çok sık telefonla konuşan biriyseniz bu kulaklık sizin için pek uygun olmayabilir fakat gündelik konuşmalarda gayet yeterli bi ses kalitesi mevcut. Ayrıca bu kulaklıklar ile oyun oynanabiliceğiniz sanmıyorum. Pubg gibi oyunlarda çok ufak da olsa bi ses gecikmesi olabiliyor o yüzden telefonla konuşma ve oyun için daha iyi bi Bluetooth kulaklık istiyorsanız üçüncü sıradaki kulaklığımıza bir göz atın .

Qcy T5 – Güncel Fiyat 150 TL

Yukarıda da belirttiğim gibi eğer ben sık oyun oynayan biriyim veya sık telefon görüşmesi yapıyorum diyorsanız ve arada müzik dinlerim çok yüksek bi ses kalitesine sahip olmasın diyorsanız bu kulaklığı tercih edebilirsiniz.

Göz Atın; 10 Soruda Hangi Telefonu Kullandığınızı Bulalım

T5 diğer modellere göre aşşağıya doğru uzayan bir yapıda olduğu için telefon görüşmesi ve oyunlarda sesli iletişim için daha kullanışlı bir kulaklık ayrıca diğer modellere göre daha az bir geçikme süresi mevcut oyunlar içinde daha ideal bir kulaklık. Fakat dediğim gibi basları tizleri ses kalitesi yüksek olsun fiyatına göre en kaliteli müziği sunsun diyorsanız yukarıdaki iki modeli tercih etmenizi öneririm.

Soultech Rainbow – Güncel Fiyat 174 TL

Bu modelimiz ise uygun fiyatlı 150 tl sınırını birazcık aşan güzel bir kulaklık. Kulaklık adından da anlaşılacağı üzere sağ ve sol taraflarında RBG aydınlatmaya sahip malzeme kalitesi olarak da fiyatına göre gayet iyi bir model ayrıca kulaklığın kutusundan çıkan aux kablosu ile kablolu olarak da kullanabiliyorsunuz buda hem telefonunda hem de eski model Bluetooth desteği olmayan bir bilgisayarda kullanmak isteyenler için büyük bir avantaj . Bunların yanında kulaklığın üzerinde bir SD kart girişi var bunun sayesinde kulaklık telefona bağlı olmadan da muzik dinleyebiliyorsunuz.

Uygun fiyatlı hem kablolu hem kablosuz bir kulaklık istiyorum diyorsanız ayrıca malzeme kalitesi de güzel olsun replika birşey almak istemiyorsanız bu kulaklık sizin için yeterli olucaktır.

Xiaomi Mi Youth Edition – Güncel Fiyat 79.90 TL

Son kulaklığımız ise müzik dinleme dışında telefon ile konuşma bir şeyler izlerken kullanmak için birebir basit bir kulaklık. Bu modeli Xiaomi herhangi bir alt markasına devretmeden ( redmi gibi ) tamamen kendi üretiyor tabi buda kalite olarak daha başarılı bir ürün sunuyor.

Kulaklığın kulağa oturması gayet güzel ve üzerinde tuşlar ile müzik değiştirme ses açma kısma gibi işlevler çok kolay bir şekilde kontrol edilebiliyor. Ayrıca fiyat olarak da bütçesi çok fazla olmayanlar için ideal bir kulaklık.

Göz Atın; BBC Tarafından Hazırlanan Gizli Milliyetinizi Bulalım Testi

About Author

Enes Arslan

Teknoloji Hakkında İçerik Üreterek Daha Fazla İnsana Ulaşmayı Hedefleyerek Teknollogs.com'u Kurdum.

Bir Cevap Yazın